Podpora osob se srdečním selháním je zásadní

V roce 2007 oznámili lékaři Blance, že trpí srdečním selháním. Neměla tehdy ponětí, co to znamená pro její zdraví a pro její budoucnost. „Když mi to doktor vysvětlil, byla jsem opravdu vystrašená,“ svěřuje se Blanka.

Srdeční selhání jí změnilo život. Nemůže vařit ani uklízet s takovým nasazením jako dřív, nemůže se naplno věnovat své zahradě. Díky podpoře její rodiny se jí ale tato omezení daří zvládat a zůstávat aktivní.

„Myslím, že stále vedeme kvalitní život. Užívám si nakupování se svou dcerou, rády si prohlížíme výlohy, cestujeme. Ale nejdůležitější součástí mého života jsou moje vnoučata. Mám jich 5, ve věku od 5 do 18 let. Jsou to malí rošťáci! Všichni mi hodně pomáhají. Jsou velmi starostliví,“ vypráví Blanka.

S každodenními aktivitami pomáhá Blance její manžel. Usmívá se nad manželským slibem „v dobrém i zlém“. Blanka doufá, že prožije dlouhý život. Chce se dočkat svatby svých vnoučat.

Je vděčná za všechno, co pro ni její rodina dělá. „Ruku na srdce, musím upřímně poděkovat své rodině za jejich podporu a pomoc – patří jim zvláštní díky.“