Informační materiály

Ať už jste pacient, pečovatel nebo člen rodiny, na stránkách Ruku na srdce najdete spoustu zajímavých informací a materiálů, které vám pomohou onemocnění zvládat. Sledujte stránky pravidelně, abyste nepřišli o nové tipy a rady.

Stáhněte si příručku o srdečním selhání

Prvním krokem k nejlepší péči o sebe je porozumění vaší nemoci. Tato příručka poskytuje srozumitelné vysvětlení, co je srdeční selhání, jaké jsou jeho příčiny a příznaky. Používejte tuto příručku také pro pochopení vašich možností léčby. Stáhnout ZDE.

Srdeční selhání – velká neznámá

Když se řekne onemocnění srdce, vybaví si jich Češi celou řadu. Srdeční selhání je pro ně ale velká neznámá. Jde o stále častější onemocnění srdce, jehož včasné rozpoznání může mít klíčový dopad na život. Zjistěte, o jak závažné onemocnění se jedná a jak ho Češi znají.  Stáhnout ZDE | Vizuál.

Dotazník kontroly příznaků srdečního selhání

Je obzvláště důležité, aby byl člověk schopen rozpoznat a kontrolovat příznaky chronického srdečního selhání. Použijte náš dotazník ke kontrole vašich příznaků. Může sloužit jako základ pro konzultaci s vaším lékařem. Dotazník kontroly příznaků neurčuje diagnózu srdečního selhání a nenahrazuje lékařskou pomoc. Stáhnout ZDE.

Tabulka plná potravin pro silné srdce

Které potraviny jsou pro naše srdce vhodné a v jakém množství? Na co si dát pozor a jak pracovat s dietním režimem? S tím Vám pomůže naše přehledová tabulka. Stáhnout ZDE.