Informační materiály

Ať už jste pacient, pečovatel nebo člen rodiny, na stránkách Ruku na srdce najdete spoustu zajímavých informací a materiálů, které vám pomohou onemocnění zvládat. Sledujte stránky pravidelně, abyste nepřišli o nové tipy a rady.

Stáhněte si příručku o srdečním selhání

Prvním krokem k nejlepší péči o sebe je porozumění vaší nemoci. Tato příručka poskytuje srozumitelné vysvětlení, co je srdeční selhání, jaké jsou jeho příčiny a příznaky. Používejte tuto příručku také pro pochopení vašich možností léčby. Stáhnout ZDE.

Dotazník kontroly příznaků srdečního selhání

Je obzvláště důležité, aby byl člověk schopen rozpoznat a kontrolovat příznaky chronického srdečního selhání. Použijte náš dotazník ke kontrole vašich příznaků. Může sloužit jako základ pro konzultaci s vaším lékařem. Dotazník kontroly příznaků neurčuje diagnózu srdečního selhání a nenahrazuje lékařskou pomoc. Stáhnout ZDE.

Tabulka potravin pro pacienty se srdečním selháním

Které potraviny jsou pro naše srdce vhodné a v jakém množství? Na co si dát pozor a jak pracovat s dietním režimem? S tím Vám pomůže naše přehledová tabulka. Stáhnout ZDE.

Deník pacienta se srdečním selháním

Mějte své onemocnění pod kontrolou a pravidelně sledujte svůj zdravotní stav. Jako užitečná pomůcka může sloužit deník pacienta, do kterého si můžete každý den zaznamenávat projevy vašeho onemocnění a další důležitá měření. Deník je rozvržen do 7 kalendářních měsíců a najdete tam záznamy pro měření tlaku, pulsu, váhy, ale také závažnosti projevů srdečního selhání. Tento přehled může sloužit také jako podklad pro rozhovor s lékařem. Stáhnout ZDE.